Logo do druku

Villa Pallas

pl de en ru
villa villa villa villa

Atrakcje w Olsztynie

Olsztyn, dzięki ocalałym zabytkom, a także malowniczemu położeniu, jest bardzo atrakcyjnym miastem turystycznym. Wszystkim miłośnikom historii z pewnością przypadną do gustu późnogotycka katedra oraz pozostałości murów obronnych. Podziwiać tutaj można również zamek kapituły warmińskiej, którego budowa rozpoczęła się w czasach przed powstaniem miasta. W czasach swojej świetności, obiekt służył jako siedziba administratora dóbr ziemskich kapituły warmińskiej. Warto wspomnieć, że jednym z jego administratorów był Mikołaj Kopernik.
Jednak nie tylko zabytki wyrórzniają Olsztyn. Obszar naszego miasta w 21% stanowią lasy, które pełnią rolę rekreacyjno - wypoczynkową, a także turystyczno - krajoznawczą. Jest największy europejski kompleks leśny na terenie miasta. Jeśli zmęczysz się wycieczkami po naszych urokliwych terenach leśnych, możesz odpocząć na jednym z 15 jezior, które znajdują się w granicach administracyjnych naszego miasta. Zapraszamy również do odwiedzenia olszyńskiego Starego Miasta, gdzie w każde lato odbywa się festiwal Olsztyńskie Lato Artystyczne.
Wspomnieć należy też o innych wydarzeniach kulturalnych jakie mają miejsce w Naszym Mieście a wśród nich cykliczne Zamkowe Spotkania - "Śpiewajmy Poezję".
Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego wspaniałego miasta! Jeśli poszukują Państwo noclegów w centrum, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Villi Pallas.